Trwa dystrybucja akcji EFL

Dariusz Karolak
22-12-2000, 00:00

Trwa dystrybucja akcji EFL

Jedną z gorzej wyglądających spółek na GPW jest EFL. Niedźwiedziom udało się pokonać historyczne dno przy 114 zł. Najgrubszy w historii czarny korpus dzienny utworzył się 20 XII i z poprzedzającym go utworzył objęcie bessy. Wczorajsza sesja potwierdziła formację. Pierwszego zatrzymania można oczekiwać przy 1o4 zł, co wynika z załamanej budowy formacji podwójnego dna. Analiza wskaźnikowa potwierdza, że na rynku trwa dystrybucja.

Sygnały sprzedaży wygenerowały ROC, CCI oraz MACD. Jedynym wsparciem pozostaje dolna krawędź wstęgi Bollingera znajdująca się przy 112 zł. Jednak wstęga może szybko ulec rozszerzeniu, a dolna krawędź znacząco obniżyć. Zastanawiające jest z jakiego powodu ostatnie informacje o zwiększeniu zaangażowania w EFL przez głównego akcjonariusza są wykorzystywane do pozbywania się znaczących pakietów przez innych inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trwa dystrybucja akcji EFL