Trwa zwyżka Dębicy

Robert Kurowski
opublikowano: 30-05-2005, 00:00

Akcje Dębicy systematycznie zyskują na wartości. Wyrwały się z trwającego od ponad roku trendu spadkowego i pokonały opór na poziomie 83 zł. Warto zauważyć, że pozytywna tendencja utrzymała się przy słabej koniunkturze na Giełdzie Papierów Wartościowych. Mimo zapowiadanego na lipiec usunięcia Dębicy ze składu WIG20, zachowanie jej kursu zdeterminowane jest przez oczekiwania na poprawę wyników finansowych oraz wypłatę dywidendy.

Czynniki te sprawiają, że akcje spółki znajdują się w trendzie wzrostowym. Sytuacja techniczna wskazuje, że zwyżka może zostać utrzymana. Przemawia za tym wybicie ponad wspomniany opór przy 83 zł oraz potwierdzenie w postaci rosnących oscylatorów. W przypadku realizacji tego scenariusza należy się liczyć z tym, że kurs dotrze do kolejnego oporu, tym razem średnioterminowego, w strefie 90-93 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trwa zwyżka Dębicy