Tryg Baltica wychodzi z Nordei

Łukasz Świerżewski
20-06-2002, 00:00

Skandynawska grupa Nordea podpisała list intencyjny z duńską Tryg i Danmark dotyczący sprzedaży działu ubezpieczeń majątkowych i osobowych. W praktyce oznacza to wydzielenie kapitałowe Tryg Baltica z Nordei. Obie spółki pozostaną jednak w ścisłym sojuszu. Transakcja opiewa na 760 mln EUR.

Tryg Baltica jest właścicielem polskiego towarzystwa majątkowego Nordea Ubezpieczenia (dawna Energo-Asekuracja). Podczas niedawnej rozmowy z ,,PB’’ prezes spółki Otto Groegler przyznał, że przetasowania w Skandynawii mogą spowodować konieczność zmiany nazwy. Nie jest to jednak przesądzone. Nordea Ubezpieczenia nadal będzie ściśle współpracować z Nordeą Życie i Nordea Bankiem.

W pierwszym kwartale 2002 r. Nordea Ubezpieczenia zwiększyła przypis składki o 8,5 proc. — do 71,16 mln zł. Wynik finansowy netto pozostał natomiast na podobnym poziomie co rok wcześniej i wyniósł 1,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tryg Baltica wychodzi z Nordei