Trzeba rozumieć inwestorów

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

W świecie nowoczesnych technologii oraz szybkiego dostępu do informacji, właściwie w każdym obszarze działalności firmy innowacyjność to nie alternatywa ani wybór, ale obowiązek.

DANIEL OBAJTEK, prezes PKN Orlen

W dzisiejszych czasach innowacyjność to „być albo nie być” współczesnych przedsiębiorstw. Bez tego żadna firma nie będzie w stanie przetrwać.

W PKN Orlen doskonale zdajemy sobie sprawę, że aby utrzymać i wzmacniać pozycję lidera na coraz bardziej konkurencyjnym rynku trzeba po prostu być innowacyjnym. Pamiętamy o tym angażując się w strategiczne projekty — zarówno z punktu widzenia koncernu, jak i polskiej gospodarki — takie jak program rozwoju petrochemii czy też konsolidacja z Lotosem, a także kiedy wdrażamy nowatorskie podejście do relacji z inwestorami.

Takie połączenie innowacyjności z dość tradycyjną dziedziną, jaką jest budowanie pewnej więzi pomiędzy spółką a jej udziałowcem, było bazą do tworzenia „Orlen w portfelu”, unikalnego programu, skierowanego do inwestorów indywidualnych. Wierzymy, że innowacyjność to również nieustanny rozwój w sferze komunikacji z rynkiem kapitałowym. Umiejętne budowanie relacji z inwestorami jest fundamentem dialogu w obliczu tak dużej liczby spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Program „Orlen w portfelu” przewiduje wiele korzyści dla jego uczestników w postaci zniżek na paliwo oraz ofertę pozapaliwową. Ale najważniejsze jest to, by zachęcić Polaków do większej aktywności i zarabiania poprzez świadome i długoterminowe inwestowanie na rynku kapitałowym.

Dlatego jednym z głównych filarów programu jest edukacja. Tak właśnie powstaje Akademia Inwestowania współtworzona z profesjonalistami branży — stowarzyszeniem CFA Society Poland oraz ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Chciałbym podkreślić, że ta część programu dostępna będzie bezpłatnie dla wszystkich, którzy chcą nabyć wiedzę o rynku kapitałowym, bez względu na poziom zaawansowania, kapitału czy też wiedzy — a więc nie tylko do akcjonariuszy PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane