Trzeba uczyć bardziej praktycznie

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 15-06-2015, 00:00

Uczelnie nie spoczywają na laurach i tworzą nowe programy MBA i studia podyplomowe.

Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (MCZ UW) uruchomiło kolejny program MBA, ale w języku polskim. Jak tłumaczą jego twórcy, na rynku jest zapotrzebowanie na tańsze, ale dobre programy MBA i niekoniecznie po angielsku, bo to wymaga od słuchacza poświęcania na naukę więcej czasu. Program jest przeznaczony dla menedżerów międzynarodowych korporacji i polskich firm. Od kandydatów wymaga się trzyletniego doświadczenia na kierowniczym stanowisku, bo program ma pomóc młodym menedżerom zrobić następny krok w karierze, przejść do innej firmy albo awansować na stanowisko dyrektorskie. Prowadzony przez MCZ UW program Executive MBA po angielsku kosztuje 8 tys. dolarów plus 40 tys. Nowy program po polsku — 30 tys zł. Pojawiła się też kolejna oferta specjalistycznych studiów MBA. Uczelnia Łazarskiego wprowadza MBA IT. Zajęcia (430 godzin) mają się odbywać w kameralnej grupie w formie interaktywnych ćwiczeń, warsztatów oraz wykładów i konwersatoriów. Formą zaliczenia będzie przygotowanie i obrona pracy dyplomowej.

— Dajemy słuchaczom możliwość samodzielnego uczenia się, rozwiązywania rzeczywistych problemów w firmie związanych z zarządzaniem i bezpieczeństwem IT. Chcemy, aby koncentrowali się na zwiększaniu efektywności dostarczania właściwych rozwiązań informatycznych dla firm. Dzięki interaktywnej formie zajęć każdy uczestnik będzie mógł wejść w rolę szefa i zmierzyć się z jego codziennymi obowiązkami, np. prowadząc negocjacje i mediacje, optymalizując reorganizację struktury, produktów lub usług, inspirując i motywując najlepszych pracowników w firmie — opowiada dr Aleksander Kisil, dyrektor programu MBA IT Uczelni Łazarskiego. Zajęcia mają dotyczyć m.in. zarządzania projektami, jakością, zespołem i firmą, ekonomii menedżerskiej, strategii firmy, CSR i etyki biznesu, kultury organizacyjnej, coachingu pracowników, rachunkowości zarządczej, ochrony danych, prawa autorskiego i umów handlowych w IT, marketingu i sprzedaży, bezpieczeństwa systemów IT, psychologii biznesu i przywództwa.

Nowością Uczelni Łazarskiego jest Akademia Zarządzania Procesowego. To studia podyplomowe dla osób, które w firmach zarządzają zespołem produkcyjnym, finansowym lub administracyjnym. Akademia oferuje cztery kierunki: Lean Management, Lean Services, Six Sigma Green Belt i Lean Advanced. Każdy doskonali kompetencje menedżerskie. Zajęcia opierają się na warsztatach, grach biznesowych i elementach wykładu niezbędnego do przekazania wiedzy o istocie metody Lean. Tematyka zajęć będzie dotyczyła m.in. satysfakcji klienta, budowania zaangażowania pracowników, tworzenia oszczędności, zarządzania zmianą, poprawy jakości i bezpieczeństwa,zwiększania efektywności, przywództwa w kulturze Lean, samoorganizacji pracy, zarządzania projektem i tzw. szczupłego łańcucha dostaw. Natomiast we wrocławskiej Wyższej Szkole Bankowości (WSB) trwają zapisy na podyplomowe studia dotyczące systemu informatycznego klasy ERP 2.0, którym jest Comarch ERP XL.

To kolejna inicjatywa edukacyjna firmy Comarch. — Zajęcia będą prowadzone w laboratoriach komputerowych przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem we wdrożeniach systemu Comarch ERP XL — informuje Sebastian Sobczyk, kierownik merytoryczny studiów podyplomowych w WSB we Wrocławiu.

Studia są adresowane do osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych. Szczególnie powinny zainteresować tych, którzy wykorzystują lub będą wykorzystywali w pracy systemy klasy ERP stworzone przez Comarch. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu