Czytasz dzięki

Trzech chętnych na e-Zamówienia

opublikowano: 17-10-2019, 22:00

W przetargu Urzędu Zamówień Publicznych na budowę platformy e-Zamówienia ofertę złożyły trzy firmy.

W czwartek Urząd Zamówień Publicznych otworzył oferty w przetargu na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie platformy e-Zamówienia wraz z usługą nadzoru autorskiego nad jej eksploatacją w okresie stabilizacji oraz usługą utrzymania przez okres 12 miesięcy. Najtańsza okazała się oferta konsorcjum European Dynamics z ceną 12 mln zł netto, czyli 14,8 mln zł brutto. Drugą pod względem ceny ofertę złożyłPortal PZP, który zaproponował 23,5 mln zł brutto, najdroższa okazała się oferta Pentacompu — 28,17 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosi 21,6 mln zł brutto.

Druga część zamówienia dotyczy usług inżyniera kontraktu. Ofertę z ceną 2,64 mln zł brutto złożyła jedynie zależna od Comarchu spółka CA Consulting, tymczasem budżet na tę część zamówienia to niecałe 2 mln zł brutto. Zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-20, II Oś Priorytetowa e- -administracja i otwarty rząd. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 34 mln zł. To już drugie podejście do budowy platformy e-Zmówienia. Wcześniej przetarg na jej budowę ogłosiło Ministerstwo Cyfryzacji. Jako wykonawca została wybrana spółka DXC Technology. W marcu 2019 r. ministerstwo odstąpiło jednak od kontraktu, tłumacząc decyzję zwłoką wykonawcy w realizacji umowy. Poza DXC Technology przetargiem interesowały się Asseco Poland i European Dynamics.

11,2 mln zł Taką wartość miał budżet zamawiającego w pierwszym przetragu na e-Zamówienia, które wygrało DXC Technology.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu