Trzeci dzień wzrostów na Wall Street

opublikowano: 16-05-2019, 22:14

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,84 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,89 proc., a Nasdaq 0,97 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Akcje na amerykańskim rynku drożały tym samym już trzecią sesję z rzędu przy jednoczesnych spadkach obligacji. Inwestorzy wracają bowiem do bardziej ryzykownych aktywów po wcześniejszej wyprzedaży wywołanej wojną handlową.

S&P ma za sobą największy trzydniowy rajd od dwóch miesięcy, za który odpowiadają między innymi doskonałe wyniki finansowe Cisco Systems i Walmarta jak i dane z rynku nieruchomości. Zyskiwały również spółki technologiczne. Jednak w tle pozostaje ciągle napięcie związane z amerykańsko-chińską wojną handlową. Administracja Donalda Trumpa zagroziła bowiem wpisanie na czarną listę chińską spółkę Huawei Technologies, a Walmart ostrzegł, że cła przełożą się na wzrost cen konsumenckich.

-Biznes wciąż radzi sobie dobrze. Sądzę, że jeśli rynek zdoła utrzymać skupienie na faktach i danych, to się utrzyma – powiedziała w rozmowie z Bloombergiem Susan Schmidt z Aviva Investors.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy