Trzeci nabytek Czarneckiego

Eugeniusz Twaróg
22-11-2010, 07:17

Allianz Bank jest kolejnym nabytkiem Getinu w ostatnich miesiącach. Co z nim holding zrobi? Jeden ze scenariuszy to  parcelizacja.

Leszek Czarnecki kupił drugi bank w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. W grudniu, za pośrednictwem Getin Holding nabył bank samochodowy GMAC, płacąc 95 proc. wartości księgowej. Allianz Bank przejmuje za 54 proc. książki, czyli 140 mln zł. Mało? Tak, chociaż rozmawialiśmy z bankowcami, którzy przyglądali się Allianz Bankowi i oni uważają, że wartość transakcji wcale nie jest tak niska.

Leszek Czarnecki – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

— Bylibyśmy skłonni dać znacznie mniej. To nie jest dobrze pomyślany bank. Jednak trudno podejrzewać Leszka Czarneckiego o skłonność do przepłacania, a wręcz przeciwnie. Widocznie miał swoje powody, dla których zapłacił tyle. Dla holdingu to może być ciekawe aktywo, które można zagospodarować na wiele sposobów — mówi jeden z naszych rozmówców, zastrzegając sobie anonimowość.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Trzeci nabytek Czarneckiego