Trzej przedsiębiorcy ujęci przez CBA

  • PAP
opublikowano: 04-03-2021, 07:30

Trzej przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym obrotu fikcyjnymi fakturami VAT. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało już 12 osób.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał, że tym razem chodzi o uszczuplenia podatkowe mające sięgać 770 tys. zł. Śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi.

"Tym razem do sprawy zatrzymano trzech przedsiębiorców z Wielkopolski działających w branży samochodowej, na rzecz których wystawiano fikcyjne faktury VAT. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania oraz ich miejsca pracy. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszą zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami w celu uszczuplenia należności publicznoprawnych na ponad 770 tys. zł" – podało CBA.

Do wyłudzeń skarbowych dochodziło w latach 2013-2018. Ustalenia śledczych wskazują, że firmy działające w branży samochodowej wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

Wartość faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi około 10 mln zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 12 osób.

CBA podało, że śledczy cały czas gromadzą i analizują materiały dowodowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane