"Trzy chude kwartały na GPW"

Jagoda Fryc
opublikowano: 25-10-2011, 08:01

Tego oczekują zarządzający funduszami.

Bessa potrwa do połowy 2012 roku — prognozują przedstawiciele towarzystw funduszy inwestycyjnych

Zarządzający liczą się z gorszą koniunkturą, ale ich zdaniem unikniemy powtórki z 2009 r. Recesja w przyszłym rok nam nie grozi.

— W 2012 roku Polska nie uniknie spowolnienia, ale wzrost PKB będzie pozytywnie wyróżniać się na tle innych krajów europejskich. Wzrost wynagrodzeń powinien podtrzymać popyt konsumpcyjny, a inwestycje prywatne pozostaną podobne jak w 2011 roku — mówi Michał Kopiczyński, dyrektor zespołu zarządzania instrumentami udziałowymi w ING TFI.

Umiarkowanym optymistą jest Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Oczekuje, że politycy wypracują skuteczne rozwiązania problemów Europy. — Nie jesteśmy zwolennikami scenariusza katastroficznego. Uważamy, że mamy do czynienia ze zwykłą bessą, która w związku z tym, że nastąpiła po krótkiej hossie, będzie równie krótka i potrwa do połowy 2012 roku — twierdzi Sebastian Buczek.

Więcej w serwie pulsinwestora.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Trzy chude kwartały na GPW"