Trzy firmy zdobyły Złote Orbitale

Ewa Bęczkowska
12-04-2002, 00:00

Na Zamku Królewskim w Warszawie spotkali się uczestnicy międzynarodowej konferencji „Wspólny rynek — szanse i wyzwania dla przemysłu chemicznego”. Jej tematem była sytuacja gospodarcza i perspektywy stojące przed przemysłem chemicznym w Polsce.

Konferencję otworzył odczytem Jan Kułakowski, negocjator Polski z UE w latach 1998-2001. Z sytuacją gospodarczą zapoznał uczestników sesji Jacek Piechota, minister gospodarki. Natomiast honorowym gościem konferencji był Manfred Schneider, prezes zarządu Bayer AG. Jego prelekcja na temat kondycji i perspektyw dla przemysłu chemicznego w zjednoczonej Europie stała się punktem wyjścia do dyskusji na temat przemysłu chemicznego w Polsce, jego przygotowania do funkcjonowania w ramach UE.

Podczas spotkania, redakcja miesięcznika branżowego „Rynek Chemiczny” przyznała nagrody Złotego Orbitalu. Konkurs ma na celu promocję firm działających w branży chemicznej, mających szczególne osiągnięcia w takich kategoriach jak: wyrób lub wdrożona technologia, dokształcanie, szkolenie branżowych specjalistów oraz efektywna działalność na rzecz ochrony środowiska.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 28 zgłoszeń. Jury pod przewodnictwem Antoniego Kunickiego z Politechniki Warszawskiej nominowało 15 firm: Akwawit, Anwil, Bandi, Bielenda, Ceetal-Pol, Chespa, Gold Drop, Instytut Chemii Przemysłowej im. Prof. Ignacego Mościckiego, Malfarb, Petro-Oil, PKN Orlen, Rettenmaier Polska, Sulzer Chemtech Polska, Swingtherm oraz Zakłady Azotowe Puławy. Z grona nominowanych firm wyłoniono 3 równorzędnych zwycięzców, w dwóch kategoriach.

W kategorii nowoczesny wyrób lub wdrożona technologia Złote Orbitale otrzymały Zakłady Azotowe Puławy za całokształt prac związanych z uruchomieniem Instalacji Melaminy o rocznej wydajności 30 tys. ton oraz Sulzer Chemtech Polska za serię mieszaczy statycznych.

W kategorii efektywna działalność na rzecz ochrony środowiska nagrodę przyznano firmie Anwil — za instalację odzysku cholorowodoru z odpadowych związków chloroorganicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Trzy firmy zdobyły Złote Orbitale