Trzy NFI mają już 29,1 proc. głosów na WZA Wólczanki

(Marek Druś)
opublikowano: 28-10-2005, 18:57

W wyniki transakcji z 26 października Drugi NFI działając w porozumieniu z NFI Progress i NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przekroczył granicę 25 proc. głosów na WZA Wólczanki.

W wyniki transakcji z 26 października Drugi NFI działając w porozumieniu z NFI Progress i NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przekroczył granicę 25 proc. głosów na WZA Wólczanki.

Aktualnie Drugi NFI posiada 175.217 akcji spółki stanowiących 9,75 proc. jej kapitału i dających tyle samo głosów na jej WZA. Wraz z NFI Progress i NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego ma 523.273 akcji Wólczanki stanowiących 29,10 proc. jej kapitału i dających taki sam odsetek głosów na WZA.

- Akcje Spółki są dla Funduszu i działających z nim w porozumieniu NFI Progress S.A. i NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego S.A. inwestycją o znaczeniu strategicznym. Fundusz nie wyklucza dokonywania wraz z podmiotami działającymi w porozumieniu dalszych zakupów akcji Spółki – głosi wydany w piątek komunikat.

Drugi NFI, NFI Progress i NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego to spółki zależne od NFI Management, który jest podmiotem zależnym od CA IB Fund Management.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trzy NFI mają już 29,1 proc. głosów na WZA Wólczanki