Trzy targowe szanse w słonecznej Italii

opublikowano: 21-08-2014, 00:00

Polskie firmy z branży spożywczej i maszynowej mogą znaleźć kontrahentów podczas imprez targowych w Cesenie, Turynie i Bolonii.

W najbliższych miesiącach na przedsiębiorców znad Wisły czekają trzy wyjazdy, których celem jest zwiększenie współpracy handlowej z partnerami biznesowymi z Włoch. Pierwsza ku temu okazja pojawi się pod koniec września — w Cesenie odbędą się Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Macfrut. To największa we Włoszech wystawa roślin, technologii i usług dla produkcji, sezonowania, marketingu i transportu owoców i warzyw.

— W dniach 24-25 września w Cesenie będzie można pozyskać nowe zlecenia, poznać nowe produkty i technologie dotyczące uprawy owoców i warzyw, wymieniać doświadczenia i promować swoją firmę. To efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie — mówi Aleksandra Wadowska z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Udział w targach jest bezpłatny. Zainteresowane firmy powinny zgłosić się na stronie www.b2match.eu/macfrut2014/. Należy to zrobić najpóźniej do 29 sierpnia. Miesiąc później, od 23 do 27 października, firmy z branży  spożywczej mogą zaprezentować się na Międzynarodowych Targach Dziedzictwa Kulinarnego Salone del Gusto e Terra Madre w Turynie. W ramach programu gospodarczego realizowanego przez PARP w związku z polskim udziałem w Wystawie Światowej EXPO 2015 na targach zostanie zorganizowane polskie stoisko narodowe.

Mediolańskie wydarzenie to jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych slow food na świecie. Spotykają się tam producenci żywności, rolnicy, winiarze i miłośnicy dobrej kuchni. Polskie firmy, które wezmą udział w targach, będą mogły m.in. skorzystać z polskiego stoiska narodowego i przedstawić swoją ofertę podczas seminarium informacyjno-promocyjnego poświęconego rozwojowi polskiej branży spożywczej. Wezmą też udział w spotkaniach B2B z włoskimi przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą.

Udział w targach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty podróży i zakwaterowania. Kolejną szansą są Międzynarodowe Targi Maszyn Rolniczych i Ogrodniczych EIMA International 2014, które odbędą się od 12 do 16 listopada w Bolonii. Tu również zostanie zorganizowane polskie stoisko. PARP zaprasza do udziału w targach wszystkich polskich producentów maszyn i urządzeń dla branży rolno-spożywczej. Zasady udziału przedsiębiorców są takie same jak w przypadku wyjazdu do Turynu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu