Czytasz dzięki

Trzy wieże w sercu Katowic

opublikowano: 07-04-2020, 22:00

Wielofunkcyjny Global Office Park powstaje w samym centrum miasta. Będą tu biura i mieszkania.

W centrum Katowic Cavatina Holding stawia trzy 100-metrowe wieże — dwie biurowo-usługowe i jedną mieszkaniową. Wieże osadzone na wspólnym podium, mające po 25 kondygnacji, dostarczą ok. 60 tys. m kw. wysokiej klasy powierzchni do pracy i 670 mieszkań. W pięciokondygnacyjnym podium znajdą się lokale gastronomiczne i usługowe rozmieszczone w układzie galeryjnym. Naprzeciwko wielofunkcyjnego obiektu stanie również niewielki, klasyczny w formie budynek biurowy mający około 4 tys. m kw.

GLOBAL Office Park Katowice
Zobacz więcej

GLOBAL Office Park Katowice fot. ARC

Została już ukończona ściana szczelinowa, stanowiąca element nośny konstrukcji wież biurowych oraz zabezpieczenie wykopu pod dwupoziomowy parking podziemny, gdzie toczą się prace ziemne i wzmacnianie podłoża poprzez palowanie.

Trwa realizacja ściany szczelinowej pod wieżę mieszkaniową. Najbardziej zaawansowany w budowie jest najniższy budynek biurowy, który ma już gotową konstrukcję żelbetową parteru i garażu podziemnego wraz z hydroizolacją. Na finiszu są prace budowlane drugiej z sześciu kondygnacji nadziemnych tego obiektu.

— Wielowymiarowy charakter kompleksu i światowej klasy odważna architektura, doceniona już poza granicami naszego kraju, mogą uczynić ten projekt nową ikoną Śląska — rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale także na świecie — mówi Daniel Draga, członek zarządu Cavatina Holding.

670 Tyle mieszkań zaplanował deweloper Cavatina Holding w biurowo-mieszkaniowej inwestycji Global Office Park w Katowicach.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane