TUI likwiduje wycieczki na pokazy delfinów i orek

opublikowano: 04-02-2014, 17:54

Niemieckie biuro turystyczne TUI wycofało z oferty wycieczki na pokazy delfinów i orek. Tłumaczy, że nie jest w stanie sprawdzić, czy zwierzęta są dobrze traktowane.

Decyzja TUI to efekt rozmów prowadzonych przez biuro z WDSF, organizacją zajmującą się ochroną wielorybów i delfinów. Ułatwiły ją opublikowane niedawno nagrania wideo z polowania na delfiny u wybrzeży Japonii, które wywołały powszechne oburzenie. Wiele delfinów zostało zabitych. Ponad 50 zostało schwytanych w celu sprzedaży do delfinariów. Cena wytresowanego delfina dochodzi do 150 tys. USD, cena mięsa delfina to ok. 600 USD, informuje dziennik Die Zeit.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Rzecznik TUI, Mario Köpers, powiedział, że nawet jeśli delfiny lub orki są trzymane w dobrych warunkach, to organizacja nie ma dostatecznych pieniędzy, aby to sprawdzać. Dlatego woli wycofać wszystkie wycieczki do takich miejsc ze swojej oferty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy