Tunel ma kolejne opóźnienia

Krzysztof Kluska
05-11-2002, 00:00

Piętrzą się kłopoty wokół tunelu pod Wisłostradą. Wprawdzie spełnia on już wymogi bezpieczeństwa, jednak nie wiadomo, kiedy zostanie oddany do użytku.

Władze stolicy i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej twierdzą, że Tunel Wisłostrady budowany obecnie przy Moście Świętokrzyskim jest bezpieczny i nie ma powodów, żeby wstrzymywać jego oddanie do użytku. Jeszcze niedawno twierdzono, że inwestycję wartą ponad 180 mln zł wykonano wadliwie i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie dopuszczona do ruchu.

— W tunelu są wszystkie konieczne zabezpieczenia przeciwpożarowe spełniające normy krajowe i unijne — twierdzi Marian Bielecki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

Wiadomo także, że w związku z zamieszaniem, jakie powstało wokół inwestycji, gmina Centrum — główny inwestor — znalazła prawie 4,2 mln zł na dodatkowe zabezpieczenia m.in. przeciwpożarowe.

Niestety, nikt z zarządu miasta ani gminy Centrum nie potrafi podać daty oddania obiektu.

— Wszystko zależy od planów organizacji ruchu w rejonie tunelu. Mają one powstać przy współpracy Zarządu Dróg Miejskich i inwestora — informuje Wojciech Kozak, prezydent Warszawy.

Władze miasta nie potrafiły jednak powiedzieć, dlaczego dopiero teraz będą one tworzone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tunel ma kolejne opóźnienia