TUP inwestuje w rowery i wprowadzi je na parkiet

ANP
opublikowano: 20-06-2008, 00:00

Ponad milion złotych TUP zainwestuje w rozwój spółki z branży rowerowej. Następnie wprowadzi ją na parkiet.

Ponad milion złotych TUP zainwestuje w rozwój spółki z branży rowerowej. Następnie wprowadzi ją na parkiet.

Warszawska spółka inwestycyjna wchodzi w nowy biznes. Podpisała właśnie umowę z DunCon Distributions, jednym z czołowych w Polsce producentów ram rowerowych do sportów grawitacyjnych.

— Inwestujemy w innowacyjną firmę, która jest liderem w swojej branży na rynku polskim i rozwija działalność za granicą. Dla każdej małej firmy największą barierą rozwoju jest finansowanie sprzedaży. TUP zamierza wspomóc DunCon. Popyt na produkty firmy zdecydowanie przewyższa możliwości sprzedażowe firmy — mówi Robert Jacek Moritz, prezes TUP.

Jedna ze spółek inwestycyjnych grupy TUP (obecnie Alivio Investments, w przyszłości Duncon Bikes), przejmie działalność DunCon. TUP z 49-procentowym udziałem w Alivio będzie inwestorem finansowym i zapewni spółce kapitał obrotowy przekraczający 1 mln zł.

Pozostałe 51 proc. udziałów trafi w ręce dotychczasowych właścicieli DunCon. Docelowo spółka ma zadebiutować na rynku New Connect.

W tym roku DunCon ma sprzedać o połowę ram więcej niż w 2007 r., kiedy sprzedaż sięgnęła około 2900 szt. (potencjał polskiego rynku, na którym działa DunCon, oceniany jest na blisko 30 tys. ram). Eksport w 2007 r. stanowił około 55 proc. przychodów firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TUP inwestuje w rowery i wprowadzi je na parkiet