TUP zmienia strategię i nazwę

EG
opublikowano: 27-06-2013, 10:41

Akcjonariusze firmy TUP przyjęli strategię na lata 2013-2020. Spółka skupi się na budowie miasteczka Siewierz Jeziorna pod Katowicami. Zmieni nazwę na Alta i wyprzeda pozostałe aktywa.

W skład portfela nieruchomości TUP, oprócz 120-hektarowej działki pod Miasteczko Siewierz, wchodzą spółki TUP Property (portfel nieruchomości komercyjnych na wynajem), Forest Hill (2,7 ha z planem zabudowy wielorodzinnej) i CH Bażanty (projekt centrum handlowego). Wartość aktywów zgodnie z wyceną na koniec pierwszego kwartału to 81,5 mln zł.

- Rynek inwestycyjny się zmienił, a otoczenie jest niestabilne. Chcemy się skupić na tworzeniu pierwszego w Polsce zrównoważonego miasta Siewierz Jeziorna. Jesteśmy przekonani, że ten projekt niesie ze sobą największy potencjał rozwoju i możliwości osiągania zysków. Stajemy się pionierami nowej urbanistyki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Robert Jacek Moritz, prezes TUP.

Pozostałe inwestycje mają trafić na sprzedaż, bo ich prowadzenie jest kapitałochłonne.

Siewierz Jeziorna to projekt miasteczka, które ma powstać nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim pod Katowicami. Ma się w nim znaleźć miejska zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna. Ma się tam znaleźć również 16 ha parków, place zabaw, boiska, a także hotel i marina. W kwietniu ruszyła budowa pierwszego kwartału - 128 domów i mieszkań. Oddanie pierwszych ma nastąpić już jesienią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu