Turystyka znów szuka dyrektorów

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 20-08-2007, 00:00

Jeszcze w tym tygodniu Polska Organizacja Turystyczna ogłosi konkursy na szefów zagranicznych placówek. Po raz drugi w tym roku.

Jeszcze w tym tygodniu Polska Organizacja Turystyczna ogłosi konkursy na szefów zagranicznych placówek. Po raz drugi w tym roku.

Dwa miesiące temu polskie ośrodki informacji turystycznej (POIT) po roku bezkrólewia otrzymały nowych szefów. Nie na długo. Trzy tygodnie temu (jeszcze w lipcu) Władysław Majka, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), nie przedłużył umów dyrektorom w Moskwie i Nowym Jorku.

— Moja decyzja bazuje na obiektywnych przesłankach — twierdzi Władysław Majka.

I zapewnia, że odwołania nie szkodzą placówkom.

— W POIT w Moskwie obowiązki dyrektora zostały powierzone pracownikowi placówki. Do Nowego Jorku oddelegowałem pracownika POT — mówi Władysław Majka.

Z nieoficjalnych danych „PB” wynika, że dyrektorzy nie uzyskali poświadczenia bezpieczeństwa. Prezes POT nie ma dostępu do tego typu spraw. Ma go natomiast minister gospodarki, który formalnie od końca lipca już nie nadzoruje POT (agencja podlega Ministerstwu Sportu i Turystyki).

— Jak to możliwe, że kiedy te osoby wygrały konkursy dwa miesiące temu, wszystko było w porządku, a teraz nagle okazuje się, że nie jest? Czy minister wcześniej nie widział dokumentów? A może ci panowie zaczęli działać na szkodę kraju w ostatnim czasie? Dlaczego więc nie zajmuje się nimi prokuratura? Czy to zemsta ministra gospodarki, czy przygotowywanie posad dla znajomych? — pyta przedstawiciel branży turystycznej.

Resort gospodarki odbija piłeczkę i twierdzi, że za zmiany personalne odpowiedzialny jest prezes POT.

I choć przesłanki są niejasne, w tym tygodniu pojawią się ogłoszenia o poszukiwaniu dyrektorów. I to nie tylko do Moskwy i Nowego Jorku, lecz także Londynu, Madrytu, Rzymu i Wiednia.

— Zależy mi, by informacja o konkursach dotarła również do Polaków przebywających w tych krajach — mówi Władysław Majka.

Okazuje się więc, że ilość nie przeszła w jakość. W marcu „PB” informował, że w konkursach na dyrektorów ośmiu POIT złożono aż 91 ofert.

POT ma 13 ośrodków zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu