Tusk: Koalicja PiS-PO możliwa, ale nie od razu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
13-04-2006, 08:09

Donald Tusk uważa za pewną koalicję PiS z Samoobroną. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazał, że przywódcy PiS podkreślają, iż między nimi a partią Andrzeja Leppera nie ma różnic programowych.

Donald Tusk uważa za pewną koalicję PiS z Samoobroną. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazał, że przywódcy PiS podkreślają, iż między nimi a partią Andrzeja Leppera nie ma różnic programowych.

Donald Tusk powiedział w Sygnałach Dnia, że szefowie obu tych ugrupowań są coraz bardziej do siebie podobni. Szef Platformy jest zaniepokojony perspektywą koalicji Samoobrony z PiS. Gość Jedynki przypomniał, że przed dwoma laty Lech Kaczyński oświadczył, iż Samoobrona jest tworem byłej służby bezpieczeństwa. Według Tuska Lech Kaczyński powoływał się na raport służb specjalnych, który widział. Donald Tusk podkreślił, że ta sprawa musi być natychmiast i do końca wyjaśniona.

Przewodniczący PO oświadczył, że PiS nie jest skazany na koalicję z Samoobroną. Zastrzegł, że koalicja PO-PiS nadal jest możliwa, choć nie od razu. Jego zdaniem wszystko zależy od Prawa i Sprawiedliwości. Tusk zapewnił, że jego partia poprze wszystkie dobre dla Polski ustawy, proponowane przez rząd PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: Koalicja PiS-PO możliwa, ale nie od razu