Tusk: Nie ma mowy o prywatyzacji Lasów Państwowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 14:08

Kandydat PO na prezydenta Donald Tusk zapewnił w czwartek podczas spotkania z leśnikami, że nie zgodzi się na prywatyzację Lasów Państwowych.

Kandydat PO na prezydenta Donald Tusk zapewnił w czwartek podczas spotkania z leśnikami, że nie zgodzi się na prywatyzację Lasów Państwowych.

"Nie ma mowy o prywatyzacji Lasów Państwowych" - oświadczył Tusk. "Jeśli istniej kilka dziedzin, kilka narodowych skarbów, które powinny być własnością całego narodu poprzez własność państwową, to ja - zdecydowany zwolennik rynku i własności prywatnej - mówię: lasy zaliczają się do tych skarbów" - zaznaczył.

Tusk wyjaśnił, że padł ofiarą "czarnej legendy", jakoby sprzyjał koncepcji prywatyzacji Lasów Państwowych, co nigdy nie było i nie jest prawdą. W spotkaniu z Tuskiem w Zimnych Dołach koło Warszawy w Nadleśnictwie Chojnów uczestniczyło kilkuset leśników i przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Lasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane