Tusk ocenia przygotowania do EURO 2012

DI, PAP
24-01-2011, 11:09

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w związku z mistrzostwami Europy w piłce nożnej w Polsce w 2012 roku spodziewane jest stworzenie ponad 30 tys. nowych miejsc pracy. Zapewnił, że jeśli chodzi o  budowę lotnisk i stadionów nie ma opóźnień.

"Spodziewamy się w związku z EURO 2012 nowych miejsc pracy i - jak sądzimy - w dniu, w którym mistrzostwa się zaczną, będzie ponad 30 tys. miejsc pracy więcej, tylko dzięki temu, że EURO 2012 organizujemy" - powiedział premier Tusk na konferencji prasowej na budowie stadionu PGE Arena Gdańsk.

Premier mówił, że na "500 dni przed EURO 2012 wiemy z całą pewnością, iż mistrzostwa odbędą się". Podkreślił, że żadna z naszych inwestycji, kluczowych dla tych "niezwykle prestiżowych i emocjonujących" zawodów, nie zostanie zmarnowana.

Podkreślił, że w kwestii budowy stadionów i lotnisk nie ma żadnych opóźnień, które zagrażałyby organizacji mistrzostw.

Premier uważa, że kluczowe jest to, co zostanie do dyspozycji Polaków po mistrzostwach.

"Z satysfakcją możemy jeszcze raz powiedzieć na 500 dni przed mistrzostwami, że główne cele udało nam się zrealizować. I że te stadiony będą także żywymi symbolami tego, że Polakom bardzo się chciało w tych niełatwych przecież czasach kryzysu" - powiedział Tusk. Jak dodał, Polska i Polacy zyskali status takich, "którym się chce".

Jak mówił premier, w mistrzostwa jest zaangażowany osobiście. "Wszyscy znacie moją fascynację futbolem, dość typową, przynajmniej dla męskiej części polskiej publiczności" - podkreślił.

Według niego, "tak naprawdę kluczowe nie są same mistrzostwa, kluczowe jest to, co zostanie po mistrzostwach do dyspozycji naszych obywateli".

"I jeśli dziś widzimy, że te autostrady, o których tak marzymy, nie będą na EURO 2012 w takim wymiarze, w jakim w tych najbardziej ambitnych planach zakładaliśmy, to przecież w dniu, w którym mistrzostwa Europy się zakończą, nie zakończą się roboty nad tymi kolejnymi inwestycjami infrastrukturalnymi" - zaznaczył.

Premier mówił m.in. o inwestycjach, które towarzyszą tym bezpośrednio związanym z EURO 2012. "Tak jak tu, w Gdańsku, (...) gdzie wspólną decyzją razem z samorządem, panem prezydentem miasta podjęto wysiłki na rzecz rewitalizacji otoczenia stadionu. Ta dzielnica, w której stadion się znajduje podlega takiej rewitalizacji, zarówno z korzyścią dla tej części miasta, jak i dla jego mieszkańców" - powiedział

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

/ Tusk ocenia przygotowania do EURO 2012