Tusk: strach łączy polityków PiS, LPR i Samoobrony

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 06-10-2006, 14:55

Tusk podkreślił że w obecnym Sejmie nie ma możliwości stworzenia koalicji dobrej dla Polski i zaapelował o wcześniejsze wybory.

Tusk podkreślił że w obecnym Sejmie nie ma możliwości stworzenia koalicji dobrej dla Polski i zaapelował o wcześniejsze wybory. Jego zdaniem, w tym Sejmie nie da się zbudować trwałej większości i - jeśli Sejm nie zostanie rozwiązany - można oczekiwać "długiego spektaklu" kolejnych rozmów koalicyjnych i ich nieuchronnego zrywania.

Według szefa PO Donalda Tuska, strach jest najistotniejszym spoiwem dla polityków PiS, LPR i Samoobrony. Jak ocenił, te partie szukają każdej możliwej sposobności, aby uciec od wcześniejszych wyborów.

Tusk odniósł się do wcześniejszej konferencji LPR i Samoobrony. Na wspólnej z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem konferencji prasowej szef LPR Roman Giertych zaproponował powrót do koalicji PiS-Samoobrona-LPR.

- Dla jednych jest to strach przed wynikami wyborów, dla drugich jest to strach przed surową oceną roku ich rządów. Nie ulega wątpliwości, że bojący łapią się znowu za ręce - powiedział Tusk na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Lider Platformy podkreślił też, że w obecnym Sejmie nie ma możliwości stworzenia koalicji dobrej dla Polski i zaapelował o wcześniejsze wybory. I zwrócił się do liderów PiS, aby jednoznacznie zadeklarowali, czy są gotowi na wcześniejsze wybory parlamentarne.

- Zwracam się do liderów PiS z prośbą o jednoznaczne stanowisko, czy są gotowi na wcześniejsze wybory, czy będą dalej, tak jak to widzimy dzisiaj, uciekać od wcześniejszych wyborów, uciekać od ludzi i budować koalicję strachu, niepewności z LPR i Samoobroną - powiedział Tusk na konferencji prasowej w Sejmie.

Tusk wyraził też nadzieję, że planowany na sobotę "Błękitny Marsz" PO, pokaże poparcie obywateli dla tego postulatu.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: strach łączy polityków PiS, LPR i Samoobrony