TV Puls złożyła wniosek o dostęp do pierwszego multipleksu DVB-T

PAP
opublikowano: 30-07-2008, 15:32

TV Puls złożyła w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (UKE) wniosek o dostęp do pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej (DVB-T) - podała telewizja w komunikacie.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu, posiadający koncesję, odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) w czerwcu wysłał do nadawców telewizyjnych (TVP, TVN, Polsat, TV Puls) pismo, aby do 30 lipca br. złożyli wnioski o miejsce na pierwszym multipleksie, z którego nadawane będą programy naziemnej telewizji cyfrowej, w związku z przejściem Polski z nadawania analogowego na cyfrowe.

W czerwcu taki wniosek złożyła TVP, a w lipcu dołączyły do niej TVN i Polsat. UKE czekał jeszcze na wniosek TV Puls.

"Chcemy wziąć aktywny udział w cyfrowej rewolucji, dlatego, zgodnie z zapowiedzią, złożyliśmy wniosek o rezerwację częstotliwości w ramach pierwszego multipleksu. Opowiadamy się za budowaniem otwartego i pluralistycznego rynku i samodzielnością nadawców. Naszą propozycję planu konwersji przedstawiliśmy już w korespondencji z UKE" - poinformował w komunikacie prezes zarządu TV Puls Dariusz Dąbski.

UKE oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chcą, aby pierwszy multipleks przeznaczony był dla programów nadawanych analogowo: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Konkurs na operatora drugiego multipleksu przeprowadzony zostanie jeszcze w tym roku.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / TV Puls złożyła wniosek o dostęp do pierwszego multipleksu DVB-T