TVP (nie)przeprosiła Krauzego

opublikowano: 22-01-2014, 09:31

Telewizja Polska wykonała wyrok Sądu Apelacyjnego i przeprosiła Ryszarda Krauzego. Zdaniem biznesmena przeprosiny, które trwały 15 sekund są niewystarczające, informuje Presserwis.

Przeprosiny miały dotyczyć programu „Misja Specjalna”, w którym zarzucono biznesmenowi powiązania z politykami, funkcjonariuszami służb specjalnych oraz gangsterem „Nikosiem”.

Ryszard Krauze, fot. Tomasz Pikuła
Ryszard Krauze, fot. Tomasz Pikuła
None
None

Przeprosiny miały ukazać się w „Misji Specjalnej”, ponieważ jednak program nie jest już emitowany sąd uznał, że TVP powinna je wyemitować w godz. 22:00-22:30. Plansza z przeprosinami pojawiła się na 15 sekund o godz. 22:05 w TVP1.

Roman Giertych reprezentujący Ryszarda Krauzego uważa jednak, że to emisja powinna trwać w całym wyznaczonym przez sąd czasie. Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP odpowiada jednak, że są wskazał jedynie pasmo, w którym miały być wyemitowane przeprosiny, a nie długość emisji.

Pełnomocnik biznesmena zapowiada zwrócenie się do sądu o wyegzekwowanie wyroku. Jeśli to nie poskutkuje, przez komornika będzie domagał się pieniężnej równowartości półgodzinnego pasma i następnie wykupi 30 min emisji przeprosin. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane