Twarde lądowanie Orła

Notowany na rynku NewConnect dystrybutor opon Orzeł Opony złożył wniosek o upadłość, po tym jak firmie nie udało się porozumieć z głównymi wierzycielami.

Kołujący orzeł, sfotografowany w USA. Fot. Bloomberg.
Zobacz więcej

Kołujący orzeł, sfotografowany w USA. Fot. Bloomberg.

Aż o 17,8 proc. zniżkuje we wtorkowym handlu kurs notowanego na rynku NewConnect dystrybutora opon. Za jeden papier płaci się 37 gr, o zaledwie 1 grosz więcej niż na historycznym dnie, zanotowanym na początku lutego.

Jak w sobotę spółka poinformowała w raporcie kwartalnym, w ostatnich trzech miesiącach 2013 r. przychody sięgnęły 11,3 mln zł, o 17,5 proc. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Łącznie w całym roku strata sięgnęła 4,5 mln zł i była o 73 proc. wyższa niż rok wcześniej. Jeszcze w 2011 r. spółka była rentowna. Od tamtego czasu papiery emitenta straciły 82 proc. wartości. Orzeł jest obecny na rynku NewConnect od kwietnia 2008 r. Wtedy za jeden papier płaciło się ponad 2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Twarde lądowanie Orła