Twitter ma już 100 mln użytkowników

DI, PAP
opublikowano: 09-09-2011, 10:48

Serwis społecznościowy Twitter poinformował w piątek, że ma już 100 mln użytkowników. Portal umożliwia wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych (tweetów) i jest coraz częściej wykorzystywany przez przedstawicieli władz oraz słynne osobistości.

W najbliższych tygodniach Twitter uruchomi serwisy w hindi, filipińskim, malezyjskim oraz tradycyjnym i uproszczonym chińskim, co zwiększy liczbę języków, w których można wysyłać tweety, do 17.

Według firmy, 40 proc. użytkowników wchodzi do Twittera nie po to, by wysyłać własne wiadomości, tylko aby sprawdzić, co się dzieje na świecie.

Jest popularnym źródłem informacji od czasu protestów w Iranie w 2009 r. Był intensywnie używany m.in. podczas klęsk żywiołowych na Haiti, Sumatrze, w Chile, Nowej Zelandii i Japonii.

W klasyfikacji pod względem najczęściej sprawdzanych tweetów prowadzą Lady Gaga (prawie 13 mln czytelników), Justin Bieber (12,4 mln) oraz prezydent USA Barack Obama (prawie 10 mln).

W bieżącym roku lider stron społecznościowych, powstały w 2004 r. Facebook, przyznał, że liczba jego użytkowników spadła poniżej 750 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Twitter ma już 100 mln użytkowników