Czytasz dzięki

Twitter ma problemy z użytkownikami

ŁO
opublikowano: 29-07-2015, 06:13

Twitter poinformował, że przychody koncernu w drugim kwartale wzrosły o 61 proc. Słabo rośnie jednak baza użytkowników.

Twitter pochwalił się lepszymi przychodami, które w ostatnim kwartale sięgnęły 502,4 mln USD w porównaniu z 312,2 mln USD rok wcześniej.  

MarketWatch podaje, że portal społecznościowy pozostaje jednak firmą niedochodową, bo inwestuje w nowe centra danych i utalentowanych pracowników. Strata sięgnęła 136,7 mln USD, czyli 21 centów na akcję. W poprzednim roku wyniosła 144,6 mln USD.  

Szacunki przychodów na ten rok zakładają, że do kasy Twittera wpłynie 2,20-2,27 mld USD. Poprzednie prognozy zakładały przychody rzędu 2,17-2,27 mld USD.  

Problemem serwisu jest słaby wzrost liczby użytkowników. Reuters podaje, że w ostatnim kwartale portal miał 304 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, czyli nieznacznie więcej niż 302 mln kwartał wcześniej.  

Firma jest w trakcie sporych zmian kadrowych. Na początku lipca fotel prezesa opuścił Dick Costolo, a jego miejsce tymczasowo zajął jeden z twórców serwisu Jack Dorsey. Poszukiwania nowego szefa trwają.

To jednak nie koniec zmian, bo Twitter żegna się także z dwoma innymi ważnymi menedżerami. Todd Jackson przechodzi do Dropboxa, a Christian Oestlien będzie teraz pracował dla YouTube’a.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji akcje Twittera kosztowały 36,54 USD, ale w handlu posesyjnym kurs tracił nawet 11 proc. i spadał do około 32 USD.

Kurs portalu w ostatnim roku (źródło: Bloomberg)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane