Twitter oferuje najlepszą kulturę pracy

ŁO, marketwatch.com
opublikowano: 23-08-2014, 20:03

Amerykańscy pracownicy ocenili kulturę pracy w swoich firmach i prezentowane przez pracodawców wartości. Najwyższa ocena przypadła popularnemu portalowi społecznościowemu.

Kultura i wartości firmy mają znaczenie, ponieważ mogą mieć wpływ na zadowolenie pracowników z pracy i to czy zostaną oni w firmie, komentuje serwis MarketWatch, który opublikował listę najwyżej ocenianych pod kątem kultury i wartości firm za oceanem.  

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Ranking przygotował portal pracowniczy Glassdoor.com, który zbierał opinie na ten temat w swoich ankietach. W sumie ankiety wypełniło 600 tys. amerykańskich pracowników z różnych firm, które swoje siedziby mają na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zatrudnieni oceniali kulturę pracy i wartości w swoich miejscach pracy w skali 1-5, przy czym najniższa liczba oznaczała „bardzo niezadowolonego” pracownika, a najwyższa „bardzo zadowolonego”. 

Najlepiej wypadł Twitter, właściciel portalu społecznościowego, na którym użytkownicy umieszczają krótkie posty. Średnia ocena atmosfery w pracy wyniosła dla tego serwisu 4,5. Drugie miejsce, z nieznacznie niższą oceną 4,4 zajęła agencja public relations Edelman, a trzecie znany z dbania o pracowników koncern Google.  

10 firm z najwyższą oceną kultury i wartości 

1. Twitter

2. Edelman

3. Google

4. Riverbed

5. Facebook

6. Southwest

7. Chick-fil-A

8. National Instruments

9. Chevron 

10. HEB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, marketwatch.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu