Czytasz dzięki

Twitter ujawnił kulisy ataku hakerskiego

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 31-07-2020, 21:37

Hakerzy odpowiedzialni za niedawny atak, który pozwolił im przejąć kontrolę nad kontami polityków, celebrytów, biznesmenów i korporacji, użyli metody spear phishing, poinformował Twitter.

„Atak ten polegał na skoordynowanej próbie wprowadzenia w błąd niektórych pracowników i wykorzystania ludzkich słabości w celu uzyskania dostępu do naszych systemów wewnętrznych” – stwierdzono w oświadczeniu. Ofiarą hakerów padła wąska, wyselekcjonowana grupa pracowników.

Zobacz więcej

Logo portalu Twitter

Fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration / FORUM

Spear-phishing to bardziej ukierunkowana wersja phishingu. Oszustwo polegają na podszywaniu się pod inne osoby, które wykorzystuje pocztę e-mail lub inną komunikację elektroniczną w celu namówienia odbiorców do przekazania poufnych informacji.

Po kradzieży danych uwierzytelniających i dostaniu się do wewnętrznych systemów Twittera, hakerzy byli w stanie zaatakować innych pracowników, którzy mieli dostęp do narzędzi do obsługi kont, podała firma.

Cyberprzestępcy zaatakowali łącznie 130 kont. Udało im się zamieścić wpisy z 45 profili, uzyskać dostęp do bezpośrednich skrzynek odbiorczych 36 kont i pobrać dane z siedmiu z nich.

Hakerom udało się uzyskać dostęp do profili należących m.in. do Joe Bidena, Jeffa Bezosa, Billa Gatesa, Kim Kardashian, Kanye Westa, Baracka Obamy, Elona Muska oraz Ubera i Apple. Głównym celem ataku było nakłonienie użytkowników Twittera do wysyłania oszustom znacznych kwot pieniężnych w kryptowalutach.

Platforma poinformowała, że dostarczy bardziej szczegółowy raport w późniejszym terminie, powołując się na trwające dochodzenie organów ścigania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, MarketWatch

Polecane