Twórca Facebooka chce być jak Iron Man

opublikowano: 04-01-2016, 22:00

Mark Zuckerberg zamierza zbudować system sztucznej inteligencji, która ma mu pomagać i w domu, i w pracy.

Założyciel Facebooka ogłosił, że chce stworzyć „prosty system AI” podobny do systemu Jarvis, z którego korzysta bohater filmu „Iron Man”. Zapowiada, że będzie wykorzystywał już istniejące rozwiązania. Chce, aby system rozpoznawał jego polecenia wydawane głosem.

„Nauczę go wpuszczać przyjaciół po rozpoznaniu ich twarzy, kiedy nacisną dzwonek do drzwi. Nauczę go, aby informował o tym, co dzieje się w pokoju Max [córka Zuckerberga — red.], kiedy będę chciał to sprawdzić, a nie będę z nią — napisał Mark Zuckerberg.

Jeśli chodzi o Facebooka, to jego założyciel chce, aby system umożliwiał wizualizację danych w rzeczywistości wirtualnej, co ma pomóc w lepszym działaniu najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego, a także funkcjonowaniu spółki, która jest jego właścicielem. „Będzie zabawnym wyzwaniem intelektualnym zaprogramować to dla siebie” — napisał Mark Zuckerberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane