Twórca iPhone'a sprzedaje… termostaty

OSZ, Bloomberg
09-10-2012, 14:53

Jeden z twórców popularnych gadżetów Apple zaczyna zarabiać na swojej własnej firmie.

Tony Fadell, jedna z głównych postaci w zespole, który tworzył odtwarzacze muzyczne iPod i pierwszy smartfon Apple razem z innym byłym pracownikiem koncernu z Cupertino Mattem Rogersem założyli Nest Labs. Firma stworzyła rodzaj "inteligentnego termostatu". To urządzenie automatycznie regulujące temperaturę w mieszkaniu w oparciu o zachowania i zwyczaje mieszkańców. Gadżet można obsługiwać oczywiście także przez smartfona.

Nowoczesna stylistyka termostatu Nest Labs. Lata praktyki w Apple? (fot. Nest Labs)
Zobacz więcej

Nowoczesna stylistyka termostatu Nest Labs. Lata praktyki w Apple? (fot. Nest Labs)

Termostat jest dostępny w sieci sklepów Lowe's i na Amazon.com. Z kolei firma Reliant Energy zatrudniła do promocji produktu gwiazdę kina Matthew McConaughey'a. Nest Labs nie ujawnia jeszcze wyników sprzedaży, ale Rogers powiedział agencji Bloomberg, że przekroczyły one oczekiwania założycieli.

Firma z Palo Alto zapowiedziała drugą wersję "gadżetu" wartego 249 USD. Byli pracownicy Apple zachwalają to urządzenie podkreślając m.in., że jest o 20 proc. cieńsze od poprzednika. Brzmi znajomo? Niedaleko padło jabłko od jabłoni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Twórca iPhone'a sprzedaje… termostaty