Twórca szalonego show króluje na Twitterze

Pewien bloger stworzył listę najbardziej wpływowych osób na Twitterze. Wygrał gwiazdor amerykańskiej telewizji. Znalazł się na niej także Polak

James J. „Jim” Cramer obchodził niedawno 60. urodziny, ale swoją energią mógłby podzielić się z niejednym młodzieńcem przed „trzydziestką”. Zaczynał od sprzedawania lodów na stadionie drużyny baseballowej. Później skończył Harvard i pracował jako menedżer funduszu hedgingowego. Sławę zdobył dzięki programowi telewizyjnemu „Mad Money”, nadawanego przez telewizję CNBC, w którym jest gospodarzem, a bardziej szalonego show ekonomicznego chyba nie ma na żadnej szerokości geograficznej. Dziennikarz, który był rekinem na Wall Street, może dopisać kolejny punkt do swojego życiorysu — właśnie został uznany za najbardziej wpływowego człowieka finansów na portalu społecznościowym Twitter. Ranking pojawił się na Econible, blogu ekonomicznym prowadzonym przez studenta.

Jim Cramer utworzył konto na portalu w marcu 2008
 r., a jego poczynania obserwuje 830 tys. osób. W naszej redakcji królem
 jest Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego, którego wpisy 
śledzi prawie 4 tys. użytkowników.
Zobacz więcej

PULS TWITTERA:

Jim Cramer utworzył konto na portalu w marcu 2008 r., a jego poczynania obserwuje 830 tys. osób. W naszej redakcji królem jest Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego, którego wpisy śledzi prawie 4 tys. użytkowników. Bloomberg

Niepoważna zabawa? Niekoniecznie, bo autor skorzystał z Klout Score i Social Authority Score (Moz). Chodzi o narzędzia analizujące m.in. liczbę tzw. retweetów, czyli to, ile razy wpisy danego użytkownika zostały przesłane dalej przez innych. Student jak to student, poszukuje wiedzy i chce mieć jak najlepsze źródła. Ranking jest więc podpowiedzią dla tych, którzy nie chcą, aby ich konta na Twitterze utonęły w gąszczu niepotrzebnych i głupich informacji. James J. „Jim” Cramer wyprzedził w zestawieniu Josha Browna, finansistę, autora książek i blogera, oraz Fabrizio Gorię, włoskiego redaktora z dwumiesięcznika „East”.

Cała trójka mocno się napracowała na Twitterze — na ich kontach pojawiło się już dziesiątki tysięcy wpisów, ale obserwowani są także przez dziesiątki tysięcy innych użytkowników. Cramera śledzi już ponad 830 tys. osób. Lista stworzona przez Econible zawiera 100 pozycji. Znalazło się na niej miejsce dla oficjalnego konta Rezerwy Federalnej USA, miliardera i inwestora Warrena Buffetta, ale także dla niejakiego Barnejka. To tylko pseudonim blogera, nie znamy jego imienia i nazwiska, ale Barnejek systematycznie donosi światu o tym, co dzieje się w Polsce, pisząc w języku angielskim i raczej z Londynu. Salonowe plotki mówią jednak, że Barnejek jest Polakiem.

Rezerwa Federalna i Barnejek są symbolami portalu Twitter, w którym demokracja ma bardzo praktyczny wymiar. Tuba w postaci Twittera jest dostępna dla każdego i wszędzie, a o tym, kto się liczy, decydują sami użytkownicy. Jeśli przesyłane informacje są dla nich przydatne i ciekawe, to obserwują autorów. W przeciwnym razie brutalnie klikają czerwony przycisk „przestań obserwować”.

Wpływowe i ciekawe nazwiska rankingu
Pozycja/użytkownik i nazwa konta/wynik w rankingu Econible

1. Jim Cramer (@jimcramer), dziennikarz 82,00
2. Josh Brown (@ReformedBroker), menedżer i bloger 81,00
3. Fabrizio Goria (@FGoria), redaktor 78,00
4. Paul Kedrosky (@pkedrosky), menedżer i publicysta 76,00
5. Heidi N. Moore (@moorehn), dziennikarka 75,00
6. James Pethokoukis (@JimPethokoukis), publicysta i bloger 74,00
7. Barry Ritholtz (@ritholtz), inwestor i publicysta 73,50
8. StockTwits (@StockTwits), producent aplikacji 73,00
9. Charles V. Payne (@cvpayne), konsultant 72,00
10. Jean Chatzky (@JeanChatzky), dziennikarka 71,50
15. Clayton Christensen (@claychristensen), profesor ekonomii 69,00
18. Warren Buffett (@WarrenBuffett), inwestor 68,50
24. Federal Reserve (@federalreserve), instytucja 67,00
28. Carl Icahn (@Carl_C_Icahn), inwestor 66,00
38. Barnejek (@barnejek), bloger 63,25

Najpopularniejsze konta dziennikarzy "Pulsu Biznesu"

Pozycja/użytkownik i nazwa konta/liczba obserwujących

1. Grzegorz Nawacki (@nawacki) 3874
2. Przemek Barankiewicz (@Barankiewicz) 3131
3. Marcin Goralewski (@GoralewskiM) 1726
4. Magda Graniszewska (@MGraniszewska) 972
5. Jarosław Królak (@KrolakJ) 926
6. Mariusz Gawrychowski (@MGawrychowski) 800
7. Katarzyna Latek (@KatarzynaLatek) 740
8. Bartek Godusławski (@BGoduslawski) 667
9. Marcin Dobrowolski (@dbwolski) 588
10. Eugeniusz Twaróg (@e_twarog) 566

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu