Czytasz dzięki

Tydzień na GPW zaczyna się od przeceny

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 31-03-2008, 10:54

WIG20 i WIG spadają o ponad 1 proc. Trzyma się jeszcze indeks średniaków, ale nastroje - po piątkowych spadkach w USA i  poniedziałkowych w Azji - są kiepskie.

Relpol, który podał główne założenia strategii, spada 0,86 proc. Rośnie z kolei Atlanta, która przedstawiła szacunki na ten rok (+1,74 proc.). O 0,55 proc. spada Mostostal Zabrze, mimo że jego spółka zależna zdobyła spory kontrakt. One-2-One, który postanowił wprowadzić spółkę zależną (MobiTrust) na New Connect i ,być może, wyjść z tej inwestycji, zachowuje się stabilnie (kurs bez zmian).

W dzisiejszym „Pulsie Biznesu” artykuł o planach Capital Partners. Fundusz chce wykorzystać koniunkturę w telekomunikacji i sprzedać cztery spółki technologiczne i kontentowe. Notowania zniżkują o 1,6 proc.

„Parkiet” spekuluje na temat inwestora, który stoi za brytyjską firmą, która przejęła ukraiński Indar. Sprzątnęła go sprzed nosa Biotonowi. Zdaniem gazety, mniejszościowy pakiet w brytyjskiej firmie ma za sam Bioton. W artykule nie ma jednak żadnego dowodu potwierdzającego tę tezę, wyrażoną w pierwszym akapicie. Na dodatek, władze Biotonu stanowczo temu zaprzeczają. Bioton spada o 2,4 proc.

W „Parkiecie” są też informacje na temat planowanych zmian w Hoopie. Na dzisiejszym walnym prezesem firmy, łączącej się właśnie z czeską Kofolą, zostanie Janis Samaras, dotychczasowy szef Kofoli. Poza tym akcjonariusze mają głosować nad emisją prawie 1,3 mln akcje, skierowaną do właścicieli czeskiej spółki. Notowania Hoopa rosną o 1,6 proc.

W „Rzeczpospolitej” jest wywiad z Wojciechem Ciurzyńskim, prezesem Polnordu. Prezes powtarza zapowiedź osiągnięcia 200 mln zł zysku brutto w tym roku. Przychody mają przekroczyć w tym roku 1 mld zł, a w 2009 r. – 2 md zł. Polnord rośnie o 0,35 proc.

GPW w swojej słabości nie jest osamotniona na kontynencie. Główne indeksy zachodnich parkietów tracą po ok. 1 proc. Sytuację mogą zmienić: indeks Chicago PMI w marcu (godz. 15.45) i wystąpienie amerykańskiego Sekretarza Skarbu (16.00).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy