Tydzień przyniósł osłabienie złotego

Mariusz Potaczała
opublikowano: 04-06-2007, 00:00

Kurs euro zdołał przebić się poniżej 3,80 zł, utrzymując się w okolicy 3,8150 zł. Z kolei za jednego dolara najwyżej płacono 2,86 zł. Słabość złotego wynikała z utrzymującej się awersji do ryzyka. Bardzo dobre dane o PKB w I kwartale tylko na chwilę tchnęły optymizm na rynek. Decyzja RPP o pozostawieniu stóp nie zmieniła sytuacji, wprowadzając jedynie dodatkową niepewność o przyszłe decyzje monetarne banku.

Nadchodzący tydzień nie przyniesie publikacji makroekonomicznych w Polsce. Notowania złotego w dużej mierze będą zależeć od zachowania eurodolara, dla którego punktem kulminacyjnym będzie czwartkowa decyzja ECB w sprawie stóp. Początek tygodnia naszym zdaniem przyniesie dalsze wzmocnienie dolara i wzrost kursu USD/PLN w okolice 2,86, co należy wykorzystać do sprzedaży wpływów w USD. Z kolei notowania EUR/PLN powinny znajdować się w wąskim przedziale wahań 3,80-3,8350.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu