Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 07-07-2019, 22:00

Drugi tydzień lipca na rynkach finansowych upłynie pod znakiem danych ze świata. Dominować będzie inflacja.

Poniedziałek

Na dobry początek tygodnia będziemy mogli zapoznać się z produkcją przemysłową i bilansem handlu zagranicznego w Niemczech (8) oraz dynamiką PKB w Rumunii (8). O 10 w siedzibie NBP odbędzie się prezentacja najnowszego raportu zawierającego projekcję inflacji i PKB. Rąbka tajemnicy w tej sprawie na ostatniej konferencji uchylił prezes Adam Glapiński. O 10.30 opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje europejskich inwestorów.

Wtorek

Przed południem zapoznamy się z sytuacją na rynku pracy w Szwajcarii (7.45), dynamiką PKB w Norwegii (8) oraz inflacją na Węgrzech (9). Na wtorek zaplanowano także posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

Środa

Dzień otworzą dane o chińskiej inflacji (3.30). Dynamika wzrostu cen będzie stanowiła także treść raportów, które nadejdą z Rumunii (8) i Norwegii (8). Następnie uwaga ekonomistów przeniesie się na dynamikę produkcji przemysłowej we Francji (8.45) i Włoszech (10). O 10.30 pod lupę trafią dane o handlu zagranicznym, produkcji przemysłowej i PKB Wielkiej Brytanii. O 16 decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Bank Kanady. O 20 natomiast oczy inwestorów skierowane będą na protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Rynek może burzliwie reagować na wyłaniające się z tej publikacji wskazówki dotyczące dalszych ruchów amerykańskiego banku centralnego.

Czwartek

W czwartek kontynuować będziemy inflacyjny przegląd, za sprawą danych z Niemiec (8), Francji (8.45), Szwecji (9.30) i USA (14.30). O 13.30 światło dzienne ujrzy protokół z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie dane o chińskim handlu zagranicznym oraz produkcji przemysłowej w Japonii (6.30). Dane z fabryk napłyną również z Rumunii (8), Węgier (9) i Turcji (9), a także z Eurostatu (11).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane