Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

Informacje zebrał: Michał Żuławiński, Bankier.pl
opublikowano: 23-02-2020, 22:00

W nowym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane z gospodarek, z PKB na czele. Na GPW będzie trwał sezon wyników za 2019 r.

Poniedziałek

Na początku tygodnia kalendarium makroekonomiczne będzie raczej skromne. O 10 poznamy odczyt niemieckiego indeksu Ifo. O 14 NBP przedstawi dane o podaży pieniądza. Wyniki: Ambra

Wtorek

O 8 poznamy finalną wartość dynamiki PKB Niemiec. O 10 GUS opublikuje biuletyn statystyczny, w którym znajdą się m.in. informacje dotyczące stopy bezrobocia. 14 to godzina decyzji Narodowego Banku Węgier w sprawie stóp procentowych. W USA w centrum uwagi znajdą się nieruchomości. O 15 światło dzienne ujrzą indeksy S&P/Case-Shiller oraz FHFA. Godzinę później na rynek trafią odczyty dwóch kolejnych indeksów — nastrojów konsumentów Conference Board oraz Fedu z Richmond.

Środa

Na pierwszy ogień pójdą dane z rynku pracy w Norwegii (8) oraz nastroje francuskich konsumentów (8.45). O 9 przekonamy się, jak szybko rosną wynagrodzenia na Węgrzech. W USA opublikowane zostaną dane o sprzedaży nowych domów (16). Wyniki: Play, CDA, Livechat, Rio Tinto

Czwartek

Od czwartku makroekonomiczne emocje będą rosnąć. W Europie pojawią się dane o bezrobociu na Węgrzech (9), inflacji W Hiszpanii (9), podaży pieniądza i dynamice kredytu w strefie euro (10) oraz koniunkturze gospodarczej w UE (11). W USA gwoździem programu będą zrewidowane dane o dynamice PKB w czwartym kwartale i całym 2019 r. (14.30). Równolegle poznamy wartość zamówień na dobra trwałe w amerykańskiej gospodarce oraz liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wyniki: Pekao, Asseco Business Solutions

Piątek

Wypełniony danymi przedostatni dzień lutego zaczniemy od Japonii, skąd nadejdą raporty o stopie bezrobocia i inflacji bazowej (0.30) oraz produkcji przemysłowej (0.50). Z Indii nadejdą mocno historyczne już dane o PKB (6.30), które dotyczyć będą trzeciego kwartału 2019 r.

O 8 analogiczne dane za czwarty kwartał przedstawi Turcja. Sporo raportów o PKB nadejdzie także z państw UE. Do przeglądu staną kolejno Francja (8.45), Węgry (9), Szwecja (9.30) i Polska (10). W przypadku naszego kraju wstępny odczyt pokazał 3,1 proc. w ujęciu rocznym i 0,2 proc. w ujęciu kwartalnym. W szczegółowych danych znajdziemy m.in. kompozycję PKB. O 9.55 przyjrzymy się sytuacji na niemieckim rynku pracy. O 11 Eurostat przedstawi szacunkowe dane o inflacji w UE. Za oceanem inwestorzy będą reagować na dane o dochodach i wydatkach Amerykanów (14.30) oraz dynamice PKB Kanady (14.30). Wyniki: Alior, Kernel, mBank, Apator, Comarch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacje zebrał: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane