Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 26-04-2020, 22:00

Poniedziałek Poniedziałkowe kalendarium będzie wyjątkowo puste. Jedyną publikację stanowić będzie indeks Fed z Dallas dla przemysłu (16:30). Wyniki: Asseco BS (za I kw.), Altus, Mirbud, Immobile (za 2019 r.)

Wtorek Nad ranem czasu polskiego poznamy decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Z Kraju Kwitnącej Wiśni nadejdą też dane o stopie bezrobocia (1:30). O 9 analogicznych raportów możemy się też spodziewać z Hiszpanii i Węgier. O 9:30 i 14 o stopach procentowych decydować będą odpowiednio władze monetarne Szwecji i Węgier. Wyniki: Orange, Santander, Budimex, 3M, Caterpillar, Pfizer, Starbucks, UPS (za I kw.)

Środa O 3:30 poznamy dynamikę inflacji w Australii. W Europie dzień rozpocznie się od danych o sprzedaży detalicznej w Hiszpanii (9). Następne w kolejce będą indeksy koniunktury publikowane przez Komisję Europejską (11) oraz wstępne dane o inflacji w Niemczech (14). Najbaczniej obserwowanymi danymi dnia będzie odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale (14:30). Drugie mocne uderzenie z USA stanowić będzie decyzja Rezerwy Federalnej (20) połączona z konferencją prasową przewodniczącego Jerome’a Powella (20:30). Wyniki: Lotos, Asseco SE (za I kw.), Energa, Boryszew, Comarch (za 2019 r.)

Czwartek Ostatni dzień kwietnia będzie po brzegi wypełniony danymi makro. Zaczniemy już o 1:50 raportem o produkcji przemysłowej w Japonii. O 3 z Chin nadejdą odczyty „oficjalnych” indeksów PMI dla przemysłu i usług. O 7:30 dynamikę PKB przedstawi Francja. Analogiczne dane nadejdą jeszcze z Hiszpanii (9) i Włoch (12). Wcześniej, bo o 11, Eurostat przedstawi wstępne dane o PKB strefy euro. Raportowi temu towarzyszyć będą informacje o kwietniowej inflacji oraz marcowej stopie bezrobocia w UE. Dane z rynku pracy za kwiecień podadzą natomiast Niemcy (9:55). O 13:45 wszystkie oczy zwrócone będą na Europejski Bank Centralny, który wyda komunikat dotyczący polityki monetarnej i działań antykryzysowych. Uzasadnienie ewentualnych decyzji na konferencji prasowej przedstawi prezes Christine Lagarde (14:30). Również o 14:30 poznamy dane o dochodach i wydatkach Amerykanów. Jak co tydzień sporą uwagą cieszyć będą się informacje o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (14:30). Wyniki: mBank, Bioton, Amazon, Apple, McDonald’s, Twitter, Visa, Nokia (za I kw.), Braster, Ekoexport, Enter, Kania, Morizon, Open Finance, PlayWay, Rainbow, Sfinks, Wielton

Piątek Święto Pracy to dzień wolny od tejże w kilku krajach, m.in. Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Chinach, Węgrzech, Turcji czy Polsce. Z tego powodu na GPW nie będzie sesji. W pracującej części świata pojawią się pierwsze finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu za kwiecień. Stosowne raporty dotyczyć będą Australii (0:30), Japonii (2:30), Wielkiej Brytanii (10:30), Kanady (15:30) i USA (15:45). W największej gospodarce świata opublikowany zostanie także indeks ISM dla przemysłu (16). Wyniki: Chevron, Exxon Mobil

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane