Tym razem wyniki spółek pomogły notowaniom

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-10-2007, 00:00

AAmerykańskie parkiety kontynuowały we wtorek odbicie. Tym razem, z powodu braku istotnych danych makro, prowzrostowymi impulsami okazały się przede wszystkim raporty finansowe spółek.

Gwiazdami sesji zostały walory Apple i American Express. Obie firmy pochwaliły się bardzo wysokimi zyskami, które przekroczyły prognozy analityków. Te raporty rozwiały nieco obawy inwestorów związane z kolejnymi wynikami spółek. Na rynku pojawiły się ostatnio spekulacje, że zawirowania na rynku kredytowym i nieruchomości mogą znacząco spowolnić wzrost gospodarki, nie tylko amerykańskiej, ale i światowej.

Akcje Apple zyskiwały momentami około 7 proc. Spółka pochwaliła się niemal 70-proc. wzrostem kwartalnego zysku. Zawdzięcza to doskonałym wynikom sprzedaży flagowych produktów iPod i iPhone. Rosły też notowania American Express. Specjalizująca się w wydawaniu kart kredytowych firma odnotowała 11-procentowy wzrost zysku. Powodzeniem cieszyły się papiery DuPont, choć ich wycena falowała. Drugi co do wielkości koncern chemiczny w USA zarobił w trzecim kwartale o 8,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu