Tymoszenko: będą pieniądze na Euro 2012

PAP
opublikowano: 25-06-2009, 19:20

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko, oskarżana przez prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę o zerwanie finansowania przygotowań do Euro-2012 oświadczyła, że wkrótce jej rząd wydzieli na ten cel równowartość 4,2 mld złotych.

"Za te pieniądze zbudujemy wszystkie obiekty, drogi i metro we wszystkich miastach, które będą przyjmować Euro-2012. Nie skrzywdzimy przy tym miast, które powinny były zostać gospodarzami tego turnieju" - poinformowała w czwartek Tymoszenko, podczas wizytacji budowy stadionu we Lwowie.

Szefowa rządu wyjaśniła, że zwiększenie środków na przygotowania będzie możliwe dzięki specjalnej ustawie o Euro-2012. Jest też przekonana, że dokument ten uzyska poparcie całego parlamentu, a głosowanie nad nim odbędzie się w najbliższych dniach.

Juszczenko, który zmierzy się z Tymoszenko w walce o prezydenturę w zaplanowanych na styczeń przyszłego roku wyborach, zarzucił jej sabotowanie przygotowań do Euro-2012 dzień wcześniej, w środę.

"O jakim Euro można mówić, skoro w budżecie na 2009 rok (na przygotowania do turnieju) wydzielono 4,5 miliarda hrywien (ok. 1,9 mld złotych), z czego wypłacono tylko 330 milionów?" - pytał, będąc z wizytą w Charkowie.

Prezydent wyraził opinię, że taki poziom finansowania przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy nie pozwoli na szybkie nadrobienie zaległości wskazanych przez UEFA w maju w Bukareszcie.

Ostatecznym terminem, wyznaczonym przez UEFA na poprawę przygotowań Ukrainy do Euro-2012 jest koniec listopada. Jeśli do tego czasu sytuacja nie zmieni się, rozgrywki turnieju mogą odbyć się tylko w Kijowie.

Według UEFA jest to obecnie jedyne miasto, które może przyjąć gości ME-2012; Charków, Donieck i Lwów mają jeszcze ponad pięć miesięcy, by podciągnąć się w przygotowaniach.

Miasta, o których Tymoszenko powiedziała w czwartek, że "powinny były zostać gospodarzami turnieju", to Dniepropietrowsk i Odessa. UEFA wykluczyła je w maju z listy kandydatów do przyjęcia Euro 2012.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane