Tysiąc złotych za pracownika

opublikowano: 28-09-2015, 22:00

Portal Praca.pl proponuje nowy system poleceń pracowników — ogólnodostępny i z motywatorem w postaci wynagrodzenia.

„Wynagrodzenie za polecenie” to ogólnodostępny system wzajemnych poleceń kandydatów do pracy. Portal Praca. pl stworzył go, obserwując, że firmowe programy poleceń pracowniczych są efektywnym źródłem wewnętrznej rekrutacji. Brakowało jednak narzędzia ogólnodostępnego, z którego mogą korzystać zarówno kandydaci, jak i pracodawcy.

— Kandydaci korzystają z różnych form poszukiwania zatrudnienia w zakresie swoich kompetencji. Nie zawsze jednak trafiają na odpowiednie propozycje stanowisk. Dla pracodawców rekrutacja również nie jest łatwym procesem i coraz częściej firmy korzystają z wewnętrznych programów poleceń, aby znaleźć właściwego kandydata — tłumaczy Michał Filipkiewicz z portalu Praca.pl. Pomysł portalu Praca.pl polega na zachęceniu do procesu poszukiwania pracy aktywnych i pasywnych kandydatów. W tym celu udostępnił on mechanizm, który polega na możliwości kliknięcia obok wybranej oferty pracy przycisku„Zgarnij 1000 zł”, wypełnieniu krótkiego formularza i wysłaniu oferty do znajomego. Jeśli zarekomendowana osoba przejdzie pozytywnie proces rekrutacji i przepracuje w danej firmie minimum 3 miesiące, polecający otrzyma od portalu Praca.pl wynagrodzenie za polecenie w wysokości 1000 zł.

— To właśnie znajomi i przyjaciele często najlepiej znają nasze kompetencje zawodowe, dlatego zewnętrzne narzędzie poleceń kandydatów ma szanse znacznie usprawnić proces rekrutacji zarówno z perspektywy kandydatów, jak i pracodawców — dodaje Michał Filipkiewicz. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu