Uber miał 1 mld USD straty kwartalnej

opublikowano: 31-05-2019, 07:25

Pierwsze po wejściu na giełdę wyniki kwartalne Ubera nie poprawią nastrojów akcjonariuszy. Parataksówkowa spółka miała 1 mld USD straty pomimo zwiększenia przychodów o 20 proc.

Od wejścia na giełdę 10 maja akcje Ubera staniały o prawie 11 proc. Podczas konferencji wynikowej prezes Dara Khosrowshahi podkreślał, że słabe rozpoczęcie giełdowego żywota spółki to tylko "pierwszy krok w długiej podróży prowadzącej do uczynienia z Ubera platformy komunikacyjnej dla ludzi i handlu e-commerce na całym świecie i na masową skalę".

W minionym kwartale, zakończonym 1 mld USD straty przy 3,1 mld USD przychodów, liczba aktywnych użytkowników Ubera wzrosła do 93 mln.

Dyrektor finansowy spółki, Nelson Chai podkreślał, że straty wynikają częściowo z inwestycji, które mają zapewnić Uberowi dominującą pozycję na rynku w obliczu coraz ostrzejszej konkurencji.

- Nie będziemy się wahać inwestować w obronę naszej pozycji rynkowej na świecie – powiedział. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy