Uber prawie tak popularny jak taxi (WIDEO)

opublikowano: 08-05-2019, 11:55

Zamawianie przejazdu poprzez aplikację jest już w Polsce niemal tak samo popularne, jak korzystanie z tradycyjnej taksówki.

Konwencjonalne taksówki wybierają najczęściej osoby w wieku powyżej 50 lat. I najczęściej wzywają je w równie klasyczny sposób, tj. telefonicznie - robi tak 78 proc. osób jeżdżących tym środkiem transportu. Aż 81 proc. osób, które korzystają tylko z taksówek nie ma też zainstalowanej żadnej aplikacji do zamawiania przejazdów - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Quality Watch na zlecenie Fundacji Forum Konsumentów.

Zupełnie inne podejście mają pasażerowie w wieku do 35 lat. Wśród nich przewaga aplikacji jest bardzo wyraźna – przewozy osobowe zamawia w ten sposób 47 proc. młodych osób. Za największe zalety przewozów z aplikacji badani uznają niskie ceny i szybkie bezgotówkowe rozliczenie kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane