Ubezpieczyciele z Japonii rosną w siłę

MGA
10-01-2013, 09:43

Po raz pierwszy w historii czterech towarzystwa z Kraju Kwitnącej Wiśni znalazły się w gronie 10 największych ubezpieczycieli świata.

Takie zaskakujące wyniki przynosi najnowszy raport amerykańskiej firmy ratingowej A.M Best. Do tej pory w zestawieniu największych firm ubezpieczeniowych świata dominowały towarzystwa amerykańskie i europejskie. Jednak ostatni rok przyniósł awans firm  z Japonii. W czołowej dziesiątce znalazło się czterech ubezpieczycieli z tego kraju, co jest największą liczbą firm z jednego państwa.

To efekt wzrostu znaczenia Azji na globalnym rynku i jej szybkiego tempa rozwoju gospodarczego, kryzysu w strefie euro oraz problemów AIG, z którymi boryka się od 2008 roku - podkreśla firma ratingowa.

Dzięki temu największy ubezpieczyciel w Japonii - Japan Post - awansował z piątego na trzecie miejsce, National Mutual Insurance Federation utrzymał szóstą lokatę, Nippon Life wskoczył z 12. miejsca na siódme, a Meiji Yasuda Life z 20. na ósme.

To ostatnie towarzystwo jest obecne od ubiegłego roku na polskim rynku ubezpieczeniowym. Jest mniejszościowym akcjonariuszem w Warcie - drugiej po PZU firmie ubezpieczeniowej w Polsce oraz w grupie TU Europa. To efekt jej współpracy z niemieckim Talanxem i wspólnych akwizycji, które obie firmy przeprowadziły na polskim rynku na przełomie 2011 i 2012 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Ubezpieczyciele z Japonii rosną w siłę