UBS Warburg rekomenduje: TRZYMAJ akcje Agory

Marek Druś
opublikowano: 24-07-2001, 14:07

Analitycy UBS Warburg utrzymali w raporcie z 17 lipca rekomendację TRZYMAJ akcjom Agory. Cenę docelową udziałów zredukowano o 10 proc. do 68 zł.

Spadek zysku EBITDA Agory w ujęciu rocznym, wynikający z tegorocznego spowolnienia gospodarczego w naszym kraju, analitycy UBS Warburg oszacowali na 31 proc. (39 proc. z uwzględnieniem wpływu inflacji). Oznacza to, że spodziewają się, iż wyniesie on 55 mln zł. EBIT spółki, jak oszacowano, spadnie jeszcze wyraźniej, bo o 50 proc. do 34 mln zł.

Na wyniki spółki w pierwszym kwartale wpływ będzie miała sprzedaż posiadanych przez Agorę udziałów w TKP. Dzięki niej zysk spółki poprawi się o 110 mln zł i osiągnie łącznie 126 mln zł. Oznacza to, że zysk spółki poprawi się w ujęciu rocznym o 134 proc. To jednak wyniki skonsolidowane. Nieskonsolidowany zysk EBIT, którego spodziewa się UBS Warburg, ma wynieść 27 mln zł, co oznacza spadek o 64 proc. w ujęciu rocznym.

Podane powyżej prognozy wyników skłoniły analityków do zmiany ceny docelowej udziałów Agory z 75 do 68 zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / UBS Warburg rekomenduje: TRZYMAJ akcje Agory