Udana końcówka tygodnia na Wall Street

opublikowano: 18-01-2019, 22:08

Piątkowe notowania na amerykańskich giełdach zakończyły się wzrostem indeksów. I to relatywnie dużymi. Zwyżka napędzana była przede wszystkim drożejącymi akcjami spółek technologicznych i przemysłowych, a inwestorów do zakupów zachęcały nadzieje, że Stany Zjednoczone z Chinami znajdą rozwiązanie odnośnie taryf handlowych.

Rosła wycena wszystkich 11-tu branż wchodzących w skład indeksu S&P500 oraz wszystkich 30 spółek z indeksu blues chipów Dow Jones IA. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Opublikowane w piątek dane makro miały przeciwstawny oddźwięk. Z jednej strony produkcja przemysłowa wzrosła w grudniu o 0,3 proc. (więcej niż oczekiwano), podobnie jak w przypadku wykorzystania mocy produkcyjnych, z drugiej zaś, zaufanie amerykańskich konsumentów spadło w oszacowaniu na styczeń do najniższego poziomu od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Rozczarowani mogli czuć się inwestorzy posiadający akcje serwisu Netflix. Traciły na wartości po tym jak rynek przestał już dyskontować rekordową liczbę subskrybentów, zwracając obecnie większą uwagę na niższa niż oczekiwano prognozę przychodów w pierwszym kwartale.

W górę za to szły kursu pozostałych członków tzw. grupy FAANG, których rezultaty kwartalne poznamy w w kolejnych tygodniach.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 1,38 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 1,32 proc. a technologiczny Nasdaq wzmacniał się o 1,03proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu