Udane rozpoczęcie tygodnia na giełdach Azji

opublikowano: 19-03-2007, 08:54

Giełdy w Azji zaczęły tydzień wzrostami. Regionalny Morgan Stanley Capital International Asia-Pacific Index wzrósł o 0,7 proc. W Tokio sesja zakończyła się 1,59 proc. wzrostem średniej Nikkei. Topix zyskał 1,01 proc.

Popytem cieszyły się głównie najmocniej przecenione w ostatnio akcje. Przez trzy ostatnie tygodnie wartość MSCIAP spadła o 4,5 proc. Inwestorzy nie kwapili się z otwieraniem pozycji przed mającymi odbyć się w tym tygodniu posiedzeniami władz monetarnych USA (FOMC) i Japonii (Bank Japonii). Na giełdzie w Tokio jak zwykle osłabienie jena pomogło notowaniom największych eksporterów. W górę poszły kursy m.in. Toyoty, Canona i Sony.

Na chińskich giełdach duże wzrosty. W Hongkongu wzrósł o 1,2 proc. Mocno drożały akcje China Mobile, który według rynkowych pogłosek ma przedstawić w tym tygodniu doskonałe wyniki kwartalne. Na giełdzie w Szanghaju rekordowo drożały akcje China Minsheng. Jedyny nie kontrolowany przez państwo chiński bank sprzedał akcje siedmiu inwestorom instytucjonalnym za 18,16 mld juanów, z czego większość objęły spółki China Life Insurance i Ping An Insurance. Indeks Shanghai Composite zakończył dzień 2,8 proc. wzrostem.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Udane rozpoczęcie tygodnia na giełdach Azji