Udane rozpoczęcie tygodnia na Wall Street

opublikowano: 03-12-2018, 22:07

W dobrych nastrojach inwestorzy rozpoczęli handel na amerykańskich giełdach. Indeksy szły w górę w reakcji na doniesienia związane z weekendowym posiedzeniem grupy G20, a w szczególności spotkania prezydenta USA z jego chińskim odpowiednikiem.

Zawarli oni wstępne porozumienie dotyczące kwestii celnych, co nieco zmniejszyło obawy związane z eskalacją wojny handlowej pomiędzy dwoma mocarstwami. Choć doszło do niewielkiego ocieplenia stanowisk, Biały Dom ostrzegł, że podniesie obecnie obowiązującą stawkę 10 proc. na chińskie dobra o wartości 200 mld USD do 25 proc. jeśli w ciągu 90 dni nie dojdzie do zawarcia stosownej umowy.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wygranymi weekendowych ustaleń były w szczególności spółki przemysłowe, w tym nastawione na eksport oraz firmy technologiczne.

Dzięki odbiciu na rynku ropy na wartości zyskiwały także papiery koncernów paliwowo-energetycznych

Z ciekawostek warto wspomnieć o walce o prymat najbardziej wartościowej spółki na Wall Street. Bije się o to miano wielka trójca, Apple, Amazon i Microsoft, która wymienia się sukcesywnie na szczycie.

Ostatecznie na finiszu poniedziałkowej sesji indeks Dow Jones IA zyskiwał 1,13 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 1,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq dodawał 1,51 proc. do swojej wartości. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy