Udane rozpoczęcie tygodnia na Wall Street

opublikowano: 25-02-2019, 22:08

Od wzrostów rozpoczęły nowy tydzień amerykańskie giełdy, choć końcówka sesji przyniosła redukcje wcześniejszych zysków. Podobnie jak miało to miejsce w piątek, również w poniedziałek zwyżkę indeksów napędzały walory spółek reprezentujących sektory zaawansowanych technologii oraz przemysłowy.

Dobre nastroje panujące wśród inwestorów były w dużej mierze zasługą informacji, że prezydent Donald Trump opóźni planowane wprowadzanie wyższych stawek celnych na chińskie produkty. W niedzielę amerykański przywódca stwierdził, że negocjacje handlowe były produktywne. i że on wspólnie z prezydentem Chin planują spotkanie by parafować umowę, jeśli nadal będzie notowany progres.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Prowzrostowa tendencja zachęca również coraz większy odsetek analityków do podniesienia prognoz wycen dla indeksów i akcji. Tak jak w przypadku banku UBS, który obecnie oczekuje, że do końca czerwca indeks S&P500 ustanowi nowy rekord.

W poniedziałek szczególnym zainteresowaniem giełdowych graczy cieszyły się akcje spółek z dużą ekspozycja na chiński rynek, jak choćby w przypadku Apple, Boeinga czy Caterpillar.

Sektor spółek przemysłowych miał największe wsparcie w walorach General Electric, które momentami zyskiwały ponad 10 proc. po ogłoszeniu komunikatu o sprzedaży biotechnologicznego biznesu na rzecz koncernu Danaher za 21,4 mld USD. 

Wzięciem cieszyły się też udziały instytucji finansowych a zwłaszcza banków.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zyskiwał 0,23 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 0,12 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,36 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu