Udany debiut PartyGaming

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 28-06-2005, 00:00

Największy na świecie sieciowy operator gier hazardowych, PartyGaming, udanie zadebiutował wczoraj na giełdzie w Londynie (LSE). Kurs spółki był o 11 proc. wyższy od ceny emisyjnej. W ramach największej od 2003 r. oferty IPO na LSE spółka została wyceniona na 4,6 mld GBP. Firma, która działa na rynku od 8 lat, jest obecnie warta więcej niż British Airways czy sieć handlowa Dixon’s.

Właściciel strony internetowej PartyPoker Web generuje około 87 proc. swoich przychodów na rynku amerykańskim, gdzie według prawa stanowego tego typu działalność jest nielegalna. Mimo to w 2004 r. sprzedaż spółki wzrosła blisko 4-krotnie (do 601,6 mln USD). PartyPoker Web co kwartał od 2001 r. notuje systematyczny wzrost liczby aktywnych graczy. Zysk netto wzrósł blisko 5-krotnie do 348,5 mln USD.

Giełdowy sektor operatorów gier hazardowych cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Tylko w tym roku wycena akcji konkurencyjnego Sportingbet, który za oceanem realizuje 60 proc. przychodów, wzrosła już o 78 proc. Firma obecna jest na giełdzie od 6 lat, a jej wartość rynkowa to 1,1 mld GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Udany debiut PartyGaming